0 تومان 0
جمع کل: 0 تومان
جمع قابل پرداخت: 0 تومان

دسته بندی ها

رودخانه صفارود استان مازندران

ارسال توسط : دولت آبادی / تاریخ انتشار : 1398/10/11 /
5.00 امتیاز از 1 رای
رودخانه صفارود  استان مازندران

جواهرده یکی از مناطق زیبا در استان مازندران و شهرستان رامسر است؛ در مسیر رامسر به جواهرده آبشار زیبا و معروف جواهر ده قرار دارد که به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری مازندران و رامسر شناخته می شود.جواهرده رامسر از توابع استان مازندران در ضلع جنوب شرقی روستای زیبا و توریستی جواهر دشت از توابع رحیم آباد شهرستان رودسر در استان گیلان قرار دارد.آبشارهای زیبایی در منطقه جواهرده، خودنمایی می کنند که مقصد بسیاری از گردشگران و طبیعت دوستان به حساب می آیند. یکی از این آبشارها در انتهای روستا و در کنار تخته سنگ بزرگی، پذیرای مهمانان روستاست. اندکی آرمیدن در کنار این آبشار و استفاده از هوای پاک کوهستان، جزء لحظات فراموش نشدنی خواهد بود. آبشار صفارود یا آبشار اول جواهرده نیز در ۱۵ کیلومتری جنوب شهر رامسر و رد مسیر جاده جواهرده قرار دارد.

 

 

 

 

در مورد نام‌ این‌ روستا عقاید مختلفی‌ وجود دارد، در گذشته آن‌ را جورده‌ به‌ معنی‌ ده‌ بالا در مقابل جیرده یعنی پایین ده می‌نامیدند و نیز جواهرده روزگاری مرکز دادوستد بود و با قزوین ارتباط داشته است اما جاده آن در سال ۱۳۵۰ به دست مهندسان آلمانی ساخته شده است.منطقه رویایی جواهرده رامسر، شاهکار طبیعت و نگین فیروزه فام کوه‌های البرز به شمار می‌رود که از ۳ جهت در محاصره کوه قرار دارد و همچنین این منطقه با وجود فاصله کم از دریای خزر، در ارتفاع قابل ملاحظه‌ای از سطح دریا که حدود ۲ هزار متر است، قرار دارد.جواهرده منطقه‌ای تاریخی با جنگل‌های سرسبز است که نیمی از سال پوشیده از برف و در فصل تابستان از هوای بسیار مطبوع برخوردار است.آبشار جواهرده هم فصلی است ولی در مواقع پرش منظره زیبایی دارد.
از زیبایی دیگر جواهردره رامسر می توان به گهواره سنگی، سلاژپشته، شیرسنگی ، چشمه های زیبای طبیعی اشاره کرد.
رودخانه صفارود یکی از مواهب طبیعی این منطقه، از دامنه های شرقی کوه سماسوس در ۲۴ کیلومتری جنوب غرب رامسر سرچشمه گرفته و ضمن عبور از روستاهای جواهرده، تنگ دره و صیقل محله از میان جنگل عبور کرده و در شهر رامسر با یک دنیا خاطره و به آرامی، به دریا می ریزد. رامسر و جواهرده از مقاصد اصلی مسافران شمال است.

آدرس : مازندران ، رامسر ، آبشار جواهرده

رودخانه صفارود منطقه ای بکر و باصفاست که گردشگران زیادی از این مکان دیدن میکنند.

 

 

 

 

0 دیدگاه

ابتدا وارد شوید

جدیدترین مطالب

حمام شیخ بهایی اصفهان استان اصفهان
پل چوبی اصفهان استان اصفهان
موزه موسیقی اصفهان استان اصفهان
کلیسا بیت اللحم  اصفهان استان اصفهان
موزه‌ تاریخ طبیعی اصفهان استان اصفهان
برج های کبوتر روستای گورت استان اصفهان
روستای آغبلاغ سفلی استان آذربایجان غربی
روستا اگری بوجاق استان آذربایجان غربی
تالاب قره گل استان آذربایجان غربی
پناهگاه حیات وحش سوتاو استان آذربایجان غربی