5.00 امتیاز از 1 رای

سبزه میدان استان تهران

سبزه میدان یکی از پر رفت و آمدترین  میدان‌های تهران است که از دوران صفویه و زندیه محل کاشت سبزی برای مردم تهران بوده و به همین دلیل به این نام شهرت داشته است.این میدان حالا به دلیل مجاورت با بازار تهران و جای دادن ورودی اصلی بازار در خود بسیار شلوغ و پر هیاهو است. در اطراف این میدان همه چیز از جمله خشکبار، فرش، لوازم دکوراسیون داخلی خانه، غذاهای سنتی و فست‌فود و طلا و جواهر به فروش می‌رسد.

 

 

 

بسیاری از ساختمان‌های اطراف سبزه میدان مانند بانک ملی ایران (شعبه بازار)، کاخ گلستان و ورودی بازار کفاش‌ها از آثار تاریخی و معماری مهم پایتخت هستند.

همچنین اغذیه فروشی‌های معروفی مانند کبابی نایب، مسلم و شمشیری که از تهران قدیم به جای مانده‌اند، همه روزه میزبان مراجعه‌ کنندگان و گردشگران داخلی و خارجی هستند.

 

 

 

 

آدرس

سبزه میدان در خیابان پانزده و نرسیده به خیابان ناصر خسرو قرار دارد.

دسترسی

بهترین راه برای رسیدن به سبزه میدان، استفاده از مترو است. برای رسیدن به سبزه میدان می‌توانید در خط یک متروی تهران و در ایستگاه مترو پانزده خرداد از قطار پیاده شوید و با حدود پنج دقیقه پیاده‌روی به سمت شرق به این میدان برسید. همچنین از نقاط مختلف شهر، مانند پایانه تاکسی میدان آزادی به چهارراه گلوبندک تاکسی تردد می‌کند و از آنجا هم در همین مسیر می‌توانید به سبزه میدان برسید.

همچنین از میدان توپخانه (امام خمینی) هم ماشین دودی‌های قدیمی به سمت خیابان پانزده خرداد و سبزه میدان تردد می‌کنند که سوار شدن به آنها به یاد تهران قدیم می‌تواند جالب و خاطره‌ انگیز باشد.

شما میتوانید از این میدان تاریخی و زیبا دیدن کنید.

 

 

 

تهیه شده توسط:

سایت سی تی مهر/ بخش کافه خبر/ جاذبه های گردشگری تهران

www.CTMehr.com

کانال :

https://t.me/CTMehr


نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
ابتدا وارد شوید