5.00 امتیاز از 1 رای

موزه رجعت و عبرت استان تهران

یکی از مجموعه های تاریخی و دیدنی شهر تهران موزه رجعت و عبرت است که در مجموعه کاخ موزه سعد آباد قرار دارد. این موزه در سال 1350 هجری شمسی برای استفاده مادر شاه ساخته شده است. این موزه شامل اشیا و آثار گرانبهای تاریخی است. آثار هنری موجود در این موزه از جمله با ارزش ترین و گران قیمت ترین آثار هنری در دنیا است که اکثر آن مربوط به هنرمندان اروپایی است.

 

 

 

 

این موزه جذاب در مجموعه کاخ و موزه سعد آباد واقع شده است. این مجموعه فرهنگی زیبا در یکی از مناطق خوش آب و هوا ی شهر تهران قرار گرفته است و هر ساله میزبان تعداد زیادی گردشگر از نقاط مختلف ایران و حتی دنیا است. در این مجموعه آثار گرابهای تاریخی مختلفی نگهداری می شود. موزه رجعت و عبرت شامل فرش های گرانبهای ایرانی و همچنین نقاشی های بسیار با ارزش اروپایی است.

 

 

 

 

مجموعه فرهنگی سعد آباد یکی از بهترین اماکن گردشگری شهر تهران است. این مجموعه شامل کاخ های مجلل پهلوی اول و دوم، موزه های با آثار ارزشمند و محیط سرسبزی با وسعت 180 هکتار است. رودخانه جعفر آباد از میان این کاخ زیبا عبور می کند و زیبایی آن را دو چندان می کند. مجموعه فرهنگی سعد آباد شامل موزه ها و کاخ های بسیار زیبا و تاریخی است که از جمله جاذبه های اصلی شهر تهران است. حضور این کاخ در منطقه ای خوش آب و هوا از تهران جذابیت آن را چند برابر می کند.

هرساله گردشگران و توریست های داخلی و خارجی از این موزه دیدن میکنند.

 

 

 

 

تهیه شده توسط:

سایت سی تی مهر/ بخش کافه خبر/ جاذبه های گردشگری تهران

www.CTMehr.com

کانال :

https://t.me/CTMehr


نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
ابتدا وارد شوید