5.00 امتیاز از 1 رای

موزه‌ی هنر ملل استان تهران

موزه‌ی هنر ملل در مجموعه‌ی کاخ سعدآباد تهران، در بخشی از کاخ موزه ملت واقع شده و در زمان پهلوی توسط فرح دیبا  با آثاری که از سراسر جهان خریداری کرده یا به وی اهدا شده بود تشکیل شد. آثاری که در موزه‌ی هنر و ملل به تماشای آنها می‌پردازید در 5 بخش از جمله: تمدن‌های پیش از اسلام، دوره اسلامی، هنرآفریقای سیاه، هند، خاوردور، مایاها و آثار هنر معاصر ایران و جهان خلاصه می‌شود.

 

 

 

 

شما در این موزه می‌توانید به بازدید از سفالینه‌های گلی منقوش که از حیوانات مورد ستایش و آب الهام گرفته و مربوط به هزاره چهارم تا هزاره اول قبل میلاد است را در بخش هنرهای باستانی ایران تماشا کنید، در بخش دیگر موزه آثاری از تمدن مایاها و اینکاها که دو کانون هنر و تمدن پیش از کشف آمریکا بودند جای‌گذاری شده را می‌توانید ببینید، آثاری که پیدایش آن‌ها را به سده‌های پیش از میلاد نسبت می‌دهند.

 

 

 

 

در نهایت در بخش‌های دیگر می‌توانید هنر تمدن‌های مختلف آفریقا که از هنرهای جادویی، سنتی، مذهبی جمعی وکاربردی الهام گرفته‌اند و همچنین تمدن هنرهای معاصر ایرانی و جهان ازجمله سهراب سپهری، حسین زنده رودی، هربرت بایریان سوبیسکی، فرناند لژه، مک آووی و... را در جای جای این موزه تماشا ‌کنید که دیدنش برای هربیننده‌ای فرح‌بخش است.

شاید بتوان گفت این موزه یکی از محبوب ترین موزه های دیدنی برای گردشگران و هنرمندان محسوب میشود.

 

 

 

 

تهیه شده توسط:

سایت سی تی مهر/ بخش کافه خبر/ جاذبه های گردشگری تهران

www.CTMehr.com

کانال :

https://t.me/CTMehr


نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
ابتدا وارد شوید