5.00 امتیاز از 1 رای

میدان انقلاب استان تهران

«میدان انقلاب اسلامی» تا پیش از انقلاب اسلامی «میدان ۲۴ اسفند» نام داشت. ۲۴ اسفند زادروز پهلوی اول بود و در این میدان مجسمه وی نصب شده بود که به همین دلیل این میدان را «میدان مجسمه»‌ نیز می‌نامیدند. پس از انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس، نماد «هشت سال دفاع مقدس» در مرکز این میدان قرار داشت که در سال ۸۸ این نماد به ضلع غربی میدان منتقل شد. نمای کنونی این میدان به دلیل اینکه کار ساخت نمای حجم گنبدی میانه آن سال‌ها است نیمه‌کاره مانده، بسیار شلوغ است و ظاهری نامطلوب را به یکی از اصلی‌ترین میدان‌های شهر تهران بخشیده است.

 

 

 

 

در اطراف این میدان تعداد زیادی کتاب‌فروشی‌ وجود دارد که به فروش کتاب‌های عمومی، تخصصی و زبان می‌پردازند. سینما بهمن در شمال‌شرقی میدان، سینماهای مرکزی شهر تماشا و پارس در جنوب غربی میدان قرار دارند؛ دارالترجمه‌ها و اغذیه فروشی‌های مختلفی نیز در خیابان‌های کارگر شمالی و جنوبی قرار دارد. دانشگاه تهران هم در نزدیکی ضلع شرقی میدان انقلاب قرار دارد.

آدرس

میدان انقلاب در تقاطع خیابان آزادی و کارگر قرار دارد.

 

 

 

 

دسترسی

برای رسیدن به میدان انقلاب می‌توانید از مترو استفاده کنید و در خط ۴ مترو، در ایستگاه میدان انقلاب اسلامی از قطار پیاده شوید. همچنین اتوبوس‌های بی‌آر‌تی‌های مسیر میدان آزادی - تهرانپارس هم از این میدان می‌گذرند و با توجه به اهمیت بالای این میدان و پر رفت و آمد بودن آن، از نقاط مختلف شهر به میدان انقلاب اسلامی اتوبوس و تاکسی به صورت مستقیم وجود دارد. 

میدان انقلاب یکی از دوست‌داشتنی‌ترین و خاطره‌انگیزترین نقاط شهر تهران است که همه روزه این میدان بازدیدکنندگان زیادی دارد.

 

 

 

 

تهیه شده توسط:

سایت سی تی مهر/ بخش کافه خبر/ جاذبه های گردشگری تهران

www.CTMehr.com

کانال :

https://t.me/CTMehr


نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
ابتدا وارد شوید