0 تومان 0
جمع کل: 0 تومان
جمع قابل پرداخت: 0 تومان

دسته بندی ها

ساحل صخره ای چابهار استان سیستان بلوچستان

ارسال توسط : دولت آبادی / تاریخ انتشار : 1399/10/21 /
0 امتیاز از 0 رای
ساحل صخره ای چابهار استان سیستان بلوچستان

ساحل صخره ای چابهار رو حتما باید ببینی و این بستگی داره چه حالی داشته باشی. در هر حالی باشی از این ساحل به نوعی برداشت می کنی!

اگه تنها باشی  به تو یادآوری می کنه چقدر می تونی محکم و مقاوم باشی.

اگه شاد باشی تو را شاد تر و مشعوف می کنه.

اگه غمگین باشی تو رو تسلی داده و بر غمهایت می تازد تا تو را رها کند.

اما اگر به هر دلیلی آشفته ای  به یکی از بهترین جای های دنیا آمده ای. بنشین و تا آرام نشدی چشم از این ساحل برندار.

 

 


موجهای ساحل صخره ای چابهار

دریا بزرگ یکی از دیدنی ‌ترین ساحل‌ های ایران است که به دلیل قرار گرفتن در حاشیه دریای عمان و دهانه‌ی اقیانوس هند، موج‌ های خروشانی موسوم به «موج فشان» دارد. امواجی که در فصل مرداد و مصادف با وزش بادهای موسمی در منطقه ایجاد می شوند. به ارتفاعی حدود میزان 15 متر می رسند و صحنه هایی را می سازند که شاید در جای دیگر نتوانی ببینی. پس می توانی کلی عکس های ناب بگیری.

 

 

 

اکو سیستم ساحل صخره ای چابهار

در همین قسمت، دیواره‌ های سنگی وجود دارد که در اثر برخورد مداوم آب، پوششی از خزه روی آن را فرا گرفته و به فرش خزه معروف است. این کرانه های سنگی و صخره ای به طول چند ده متر، به صورت تراسه ها و پرتگاه هایی با باریکه ماسه ای در هنگام جزر سر از آب بیرون می آورند.

همچنین در هنگام جزر می توانیم انواع صدف ها، سنگ های صیقلی و ماهیان کوچک را در حفره های صخره ای آنها بیابیم. این صخره ها نه تنها چشم اندازی بی نظیر از دریای عمان را در مقابل چشمان شما به نمایش می گذارد بلکه برای اسکله ماهیگیری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در حوالی غروب و زمانی که انواع ماهی های رنگارنگ در آن جمع می شوند هم، منظره ای بدیع را این سواحل شاهد خواهیم بود.

 

 

 

از این رو سواحل پارک گردشگری چابهار (دریای بزرگ) همه روزه میزبان گردشگران بسیاری است که شاهد تلاطم امواج دریا به صخره ها و چشم انداز های دلنواز آن هستند. چشم انداز هایی که شاید کمتر سواحلی در ایران دارای چنین مناظر و جذابیتی باشند.


 

 

ساحل صخره ای چابهار و تفریح موجی

برخورد موج ها و صخره ها همیشه دیدنی و زیباست. موجهائی به ارتفاعی حدود 3 – 5 متر همیشه باعث هیجان و صحنه هائی بی بدیل می شود. واکنش دیگر مردم به این موج ها بعضی مواقع از متن ماجرا بیشتر توجه ها را به خود جلب می کند. بد نیست گاهی بی پروائی و شجاعت خود را محک بزنی و برای دریا دلبری کنی. البته از حیطه امن و عمومی نباید خارج شوی و خطرناک رفتار کنی.

 

 


خوراکیهای خوشمزه ساحل صخره ای چابهار

اگه ساحل رفتی و چرخ تافی های قدیمی رو دیدی برید سر وقتشون. دارن ماهی کباب می کنن حتی اگه خیلی ماهی دوست نداری حتما اونو تست کن. خیلی خوشمزه است و طعم خاصی دارد.

یه پیشنهاد جالب: اگه ساندویچ کوسه نخوردی در خوردنش کوتاهی نکن. چون طعم آن را اگر ندونی کوسه است، اصلا تشخیص نخواهی داد. اگه غذاهای دریایی دوست داری خودت برو بچش و برای ما بنویس. چون افرادی هستند که علاقه ای به غذاهای دریایی ندارند و منتظر نظرات شما هستند. در کنار ماهی ها لاکپشت و هشت پا و میگو و لابستر و … نیز سرو می شود.  اگه دوست داشته باشی رستورانی همون نزدیکی، منو پرباری از این غذاهای دریایی برایت خواهد داشت.

نوع آشپزی چابهاری ها خیلی شبیه آشپزی هندی است و پر از ادویه های خوشمزه که با طعمهای جدید شما رو آشنا می کنه. اگه رفتی چابهار به ذائقت تنوع بده. نرو جوج با نوشابه بزن اون مال شماله. اینجا یه عالمه غذاهای محلی داره. راستی اگه بهت گفتن تندش کنم، بگو نه؛  اگه دوست داشتی خودت سس تند بزن. تجربه ثابت کرده  تند اونا با تند ما خیلی فرق داره. ( می سوزه ها )

 در کنار ساحل صخره ای چابهار جاهای دیدنی زیادی در چابهار منتظر شما هستند تا از آن ها دیدن کنی. همانند: تلگرافخانه انگلیسی ها چابهار ، کوههای مینیاتوری چابهار ، روستای تیس ، کوه گل افشان ، پلاژ ساحلی تیس و تالاب لیپار چابهار ، سفری پر از دیدنی های جذاب برای شما در تور چابهار گردی می سازند. در کل اگه با ما سفر می کنی لیدرهای ما بهترین زمان رو برای بازدید شما در نظر گرفتن و تجربه خود را در اختیار شما قرار می دهند.

اگر شما به این شهر زیبا سفر کنید، باشناخت کامل از این شهر در سایت سی تی مهر میتواند سفر خیلی خاطره انگیز و لذت بخشی را برای شما همراه داشته باشد.

 

 


0 دیدگاه

ابتدا وارد شوید

زیر گروه های جاذبه های گردشگری ایران

جدیدترین مطالب

راهنمای برقراری ارتباط مشاوران سی تی مهر با مشاوره گیرندگان
یخدان فروتقه کاشمر استان خراسان رضوی
یخدان روستا بحرود استان خراسان رضوی
یخچال طبیعی بندقرا کاشمر استان خراسان رضوی
یارم تپه درگز استان خراسان رضوی
میل کرات تایباد استان خراسان رضوی
میل ایاز فریمان استان خراسان رضوی
میل اخنگان مشهد استان خراسان رضوی
موزه فرهنگ نان مشهد استان خراسان رضوی
موزه مردم شناسی قوچان استان خراسان رضوی