0 امتیاز از 0 رای

آبشار اکاپل استان مازندران

آبشار اکاپل با ارتفاع ۲۰ متر بزرگ‌ترین آبشار کلاردشت می‌باشد. این آبشار در بالادست منطقه رودبارک واقع است. رودبارک غربی‌ترین محله کلاردشت که در بخش شهری واقع است. از رودبارک، اگر نیم ساعت، در جاده خاکی سنگی، به سمت غرب برویم، جایی که دره‌های کوه‌پایه‌های قلل مرتفع و علم‌کوه شروع می‌شود، به آبشاری می‌رسیم که یکی از جاذبه‌های گردشگری کلاردشت کلاردشت است. این آبشار در فصل زمستان یخ می‌زند و برای یخ نوردان بسیار جذاب است.

 

 

 

 

از این آبشار اگر دو پیچ جلوتر برویم به روستای کوچک وندربن می‌رسیم که شب‌های بسیار سردی دارد و ساختمان‌های این قسمت برای این سرما تدابیر مخصوصی اندیشیده‌اند. هیزم فراوان و در و دیوار و پنجره عایق. یک سکوت و دنجی بی انتهایی دارد این منطقه. به نظر می‌رسد اینجا آخر دنیاست.  چرا که دیگر جلوتری در کار نیست، جز قله علم کوه و دیواره ۸۰۰ متری آن. تمامی کوه‌نوردان قبل از رفتن برای فتح قله و پس از بازگشتن از آن در روستای ونداربن رودبارک اقامت می‌کنند.

در سایت‌های متعدد نوشته شده است که این آبشار در کنار دریاچه ولشت می‌باشد. این مطلب صحیح نیست و فاصله این آبشار تا دریاچه ولشت حدود ۲۰ کیلومتر است که با در نظر گرفتن ترافیک و نا مناسب بودن مسیرهای دسترسی حدود سه ساعت به طول می‌انجامد. بهتر است به نقشه گوگل مراجعه کنیم و موقعیت مکانی این جاذبه توریستی باشکوه را بررسی کنیم.

بازدید از این آبشار زیبا را به همه شما بازدیدکنندگان پیشنهاد میکند.

 

 

 

 

تهیه شده توسط:

سایت سی تی مهر/ بخش کافه خبر/ جاذبه های گردشگری مازندران (شمال)

www.CTMehr.com

کانال :

https://t.me/CTMehr


نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
ابتدا وارد شوید